Перший чемпіонат світу з футболу

Відео: Чемпіонати світу 1934-1938 років

Багатьом з нас здається, що чемпіонати світу з футболу проводилися практично завжди, але насправді вперше таке змагання було проведено в 1930-му році. За право провести турнір у себе боролися кілька країн: Італія, Швеція, Нідерланди, Іспанія, Угорщина і Уругвай. В результаті проведеного голосування більше голосів отримав Уругвай. Саме ця латиноамериканська країна стала господинею першого чемпіонату Світу з футболу.

Відео: Гра Футбол 1, 2, 3, 4, 5 рівень в Одноклассниках і в ВКонтакте

У Монтевідео приїхало всього 13 команд поборотися за почесне звання чемпіонів світу. Сім команд представляли Південну Америку, чотири - Європу і тільки дві - Північну і Центральну Америку. Вони були розділені на 4 групи, а переможці виходили в півфінал. Перші матчі змагання проводилися 13 липня 1930 року. Перший гол на чемпіонаті світу на 19-й хвилині забив півзахисник французької збірної Люсьєн Лоран.

Фінал відбувся 30-го липня 1930 року на стадіоні Сентенаріо і було присутнє на ньому 93 тисяч глядачів. Учасниками вирішального матчу чемпіонату стали команди Аргентини і Уругваю. З рахунком 4-2, збірна Уругваю стала першим переможцем чемпіонату світу з футболу в історії!

Відео: Чемпіонат світу з футболу 1970 Збірна Бразилії Пеле

Безлічі цікавих фактів пов`язано з цим чемпіонатом. Взяти участь в ньому могла будь-яка країна, яка отримала запрошення. Але, незважаючи на це, багато європейських країн були змушені відмовитися від участі через економічні причини, занадто дорого обходилася дорога з Європи до місць проведення чемпіонату. А фінальний матч т, щоб уникнути можливого конфлікту між гравцями, був зіграний двома м`ячами. У першому таймі - аргентинським м`ячем, а в другому - уругвайським, оскільки «офіційного м`яча турніру» з`явився тільки в 1970 році.

Команді Уругваю в тому першому турнірі був вручений кубок імені Жюля Ріме, який організував турнір президента ФІФА. Згодом цей кубок неодноразово передавався від переможця до переможця. А в 1970 році був подарований збірної Бразилії назавжди.